Údolí Svratky a.s.

Společnost Údolí Svratky a.s. byla založena v květnu roku 2017, jakožto subjekt zastřešující stejnojmenný projekt. Už z názvu je možné odvodit, o jakém regionu se bavíme. Konkrétně nás zajímá horní tok řeky Svratky v oblasti od pramene v CHKO Žďárské vrchy, až po město Tišnov, kde se ráz krajiny výrazně mění. Středobodem našich aktivit je pak obec Vír, nad kterou Svratku zastavuje třetí nejvyšší přehrada v ČR, která je bohužel od osmdesátých let minulého století prohlášena za strategický zdroj pitné vody s velmi přísným režimem ochrany.

Díky restrikcím na přehradní nádrži, a ze strany úřadů tak trochu cílené izolaci regionu, zde za poslední dvě desítky let nevznikla turistická infrastruktura, jakou známe z okolí většiny přehrad v ČR, což v dnešní době považujeme za obrovské plus. A ani naším cílem není přilákat do tohoto kraje stovky turistů denně. Právě klid, nádherná příroda a trvající autentičnost regionu jsou hlavními benefity, za kterými se do Víru a okolí vyplatí přijet.

Pilotním projektem společnosti Údolí Svratky a.s. je internetový portál www.udolisportu.cz, spuštěný v březnu 2017, který se zaměřuje na propagaci a rozvoj sportovních aktivit ve Víru a bezprostředním okolí. Nenechte se zmýlit úvodní větou, která může působit jako prezentace drobného záměru s regionálním významem, protože opak je pravdou. Hluboké údolí řeky Svratky nabízí terén pro nesčetné množství sportovních a volnočasových aktivit, které v takové koncentraci nenajdete nikde jinde v České republice. Lezení, divoká voda, MTB, in line, via ferraty, tenis, sportovní rybaření, běh, pěší turistika. Více informací o projektu naleznete na stránkách www.udolisportu.cz

Tím ale aktivity Údolí Svratky a.s. zdaleka nekončí. V současné době dáváme dohromady podklady pro navazující webové stránky – www.udolihistorie.cz a www.udolikultury.cz, jejichž obsah si dokážete jednoduše odvodit. Více informací o obou webech si prozatím necháme jako obchodní tajemství.

Nezaměřujeme se ale jen na internetové prezentace a on-line prostředí. Společně s našimi partnery připravujeme rozsáhlé investice do turistické a sportovní infrastruktury v celém regionu. Již v první polovině roku 2018 bychom rádi spustili unikátní sportovní test centrum, které svým pojetím nemá konkurenci nikde v Evropě. Více informací již brzy na našich stránkách.

Podobně rozsáhlý a ambiciózní projekt se samozřejmě neobejde bez intenzivní spolupráce s ostatními podnikatelskými subjekty v regionu, ke které tímto všechny vyzýváme, a které jsme samozřejmě na 100% otevřeni. V tomto směru se motivujeme u našich jižních a západních sousedů, kde se vám jen málokdy stane, že by jeden podnikatel pomlouval druhého jen pro to, aby přilákal nové zákazníky. Právě spolupráce a vzájemné doplňování služeb ve finále tvoří celkový dojem, jaký si návštěvník z kraje odveze.

Pokud vás naše vize oslovila, nebo hledáte partnera pro realizaci svého projektu, a nebo byste pro některý z našich projektů rádi pracovali, pište nám na emailovou adresu info@udolisvratky.cz.

Share This